De site voor alle sporten
De site voor alle sporten
Keuze van een seizoen :
Aan de start verschijnen 8 Nederlanders en 5 Belgen. Voor Nederland is alle hoop gevestigd op Mollema en Weening, voor België zal het gaan om het winnen van een etappe met Weylandt en Bakelants.
De internationalisreing van de wielersport zet zich ook in de Giro voort, het deelnemersveld telt maar liefst 35 nationaliteiten. Ondanks het feit dat er maar 5 Italiaanse ploegen aan de start komen, blijft Italië hofleverancier met 53 renners, Frankrijk telt er 20. Ook exotische landen aan de start met Costa Rica, Venezuela, Japan, Brazilië, Argentinië en Kenia.
BMC Racing Team
1 Cadel Evans (Aus)
2 Brent Bookwalter (USA)
Martin Kohler (Swi) - niet gestart in 2de rit omwille van een val
4 Jeffry Louder (USA)
5 Mauro Santambrogio (Ita)
John Murphy (USA) - opgave in rit 8
7 Michael Schär (Swi)
8 Florian Stalder (Swi)
9 Danilo Wyss (Swi)
Acqua & Sapone
11 Stefano Garzelli (Ita)
12 Dario Andriotto (Ita)
13 Massimo Codol (Ita)
14 Alessandro Donati (Ita)
15 Francesco Failli (Ita)
Andrea Masciarelli (Ita) - opgave in rit 8
Francesco Masciarelli (Ita) - opgave in rit 8
18 Vladimir Miholjevic (Cro)
19 Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Col)
AG2R La Mondiale
Guillaume Bonnafond (Fra) - val in de 6de rit
22 Hubert Dupont (Fra)
23 Alexander Efimkin (Rus)
24 John Gadret (Fra)
25 Sébastien Hinault (Fra)
26 Yuriy Krivtsov (Ukr)
27 Rene Mandri (Est)
Anthony Ravard (Fra) - opgave in 13de rit
29 Ludovic Turpin (Fra)
Androni Giocattoli - Diquigiovani
31 Michele Scarponi (Ita)
32 Leonardo Bertagnolli (Ita)
33 Alessandro Bertolini (Ita)
34 Rubens Bertogliati (Swi)
35 Alberto Loddo (Ita)
36 Carlos José Ochoa (Ven)
37 Jackson Rodriguez (Ven)
38 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col)
39 Cameron Wurf (Aus)
Astana
41 Alexandre Vinokourov (Kaz)
Paolo Tiralongo (Ita) - val in de 6de rit
43 Enrico Gasparotto (Ita)
44 Andriy Grivko (Ukr)
45 Josep Jufre Pou (Spa)
46 Roman Kireyev (Kaz)
47 Valentin Iglinskiy (Kaz)
48 Gorazd Stangelj (Slo)
49 Alexsandr Dyachenko (Kaz)
Bbox Bouygues Telecom
51 Thomas Voeckler (Fra)
52 Yukiya Arashiro (Jpn)
53 William Bonnet (Fra)
Anthony Charteau (Fra) - opgave in rit 8
55 Mathieu Claude (Fra)
56 Damien Gaudin (Fra)
57 Guillaume Le Floch (Fra)
58 Yury Trofimov (Rus)
59 Johann Tschopp (Swi)
Caisse d'Epargne
Marzio Bruseghin (Ita) - niet gestart in rit 7
62 Andrei Amador Bikkazakova (CRc)
63 David Arroyo Duran (Spa)
64 Arnold Jeannesson (Fra)
65 Vasil Kiryienka (Blr)
66 Pablo Lastras Garcia (Spa)
67 Alberto Losada Alguacil (Spa)
68 Rigoberto Uran Uran (Col)
69 Xabier Zandio Echaide (Spa)
Cervelo Test Team
71 Carlos Sastre Candil (Spa)
72 Inigo Cuesta Lopez De Castro (Spa)
73 Volodymir Gustov (Ukr)
74 Edward King (USA)
75 Ignatas Konovalovas (Ltu)
76 Daniel Lloyd (GBr)
77 Marcel Wyss (Swi)
78 Gabriel Rasch (Nor)
79 Xavier Tondo Volpini (Spa)
Cofidis, Le Credit en Ligne
81 David Moncoutié (Fra)
Guillaume Blot (Fra) - opgave in 15de rit
83 Mickael Buffaz (Fra)
84 Remi Cusin (Fra)
85 Leonardo Duque (Col)
86 Julien Fouchard (Fra)
87 Kalle Kriit (Est)
88 Nico Sijmens (Bel)
89 Damien Monier (Fra)
Colnago - CSF Inox
Domenico Pozzovivo (Ita) - opgave in 13de rit
Manuel Belletti (Ita) - opgave in 15de rit
Sacha Modolo (Ita) - opgave in rit 8
94 Alessandro Bisolti (Ita)
95 Federico Canuti (Ita)
96 Marco Frapporti (Ita)
97 Alan Marangoni (Ita)
98 Simone Stortoni (Ita)
99 Stefano Pirazzi (Ita)
Footon - Servetto
101 Ermanno Capelli (Ita)
102 Matthias Brandle (Aut)
Eros Capecchi (Ita) - niet gestart in rit 7
Giampaolo Cheula (Ita) - opgave in 15de rit
105 Markus Eibegger (Aut)
106 Iban Mayoz Echeverria (Spa)
107 Marco Corti (Ita)
Michele Merlo (Ita) - opgave in de 6de rit
109 Martin Pedersen (Den)
Garmin - Transitions
David Millar (GBr) - opgave in 13de rit
Christian Vandevelde (USA) - opgave in rit 3 omwille van een val (sleutelbeenbreuk)
Tyler Farrar (USA) - niet gestart rit 15
Jack Bobridge (Aus) - opgave in 13de rit
115 Julian Dean (NZl)
116 Murilo Antonio Fischer (Bra)
117 Daniel Martin (Irl)
118 Cameron Meyer (Aus)
119 Svein Tuft (Can)
Lampre - Farnese Vini
121 Damiano Cunego (Ita)
Alessandro Petacchi (Ita) - opgave in rit 8
123 Gilberto Simoni (Ita)
124 Matteo Bono (Ita)
125 Danilo Hondo (Ger)
126 Marco Marzano (Ita)
127 David Loosli (Swi)
128 Daniele Righi (Ita)
129 Alessandro Spezialetti (Ita)
Liquigas - Doimo
131 Ivan Basso (Ita)
132 Vincenzo Nibali (Ita)
133 Valerio Agnoli (Ita)
134 Maciej Bodnar (Pol)
135 Tiziano Dall'antonia (Ita)
136 Robert Kiserlovski (Cro)
137 Fabio Sabatini (Ita)
138 Sylvester Szmyd (Pol)
139 Alessandro Vanotti (Ita)
Omega Pharma - Lotto
141 Sebastian Lang (Ger)
142 Jan Bakelandts (Bel)
143 Adam Blyth (GBr)
144 Francis De Greef (Bel)
145 Michiel Elijzen (Ned)
146 Olivier Kaisen (Bel)
147 Matthew Lloyd (Aus)
148 Daniel Moreno Fernandez (Spa)
149 Charles Wegelius (GBr)
Quick Step
151 Dario Cataldo (Ita)
152 Addy Engels (Ned)
153 Mauro Facci (Ita)
154 Jérome Pineau (Fra)
155 Francesco Reda (Ita)
156 Branislau Samoilau (Blr)
157 Matteo Tosatto (Ita)
158 Marco Velo (Ita)
Wouter Weylandt (Bel) - niet gestart in 12de rit
Rabobank
161 Steven Kruijswijk (Ned)
162 Mauricio Alberto Ardila Cano (Col)
163 Graeme Brown (Aus)
164 Rick Flens (Ned)
Dmitry Kozontchuk (Rus) - opgave in rit 8
166 Tom Stamsnijder (Ned)
167 Bauke Mollema (Ned)
168 Jos Van Emden (Ned)
169 Pieter Weening (Ned)
Sky Professional Cycling Team
171 Bradley Wiggins (GBr)
172 Michael Barry (Can)
173 Dario David Cioni (Ita)
174 Steven Cummings (GBr)
175 Christopher Froome (GBr)
176 Mathew Hayman (Aus)
177 Gregory Henderson (NZl)
Morris Possoni (Ita) - opgave in 13de rit
179 Christopher Sutton (Aus)
Team HTC - Columbia
181 Andre Greipel (Ger)
182 Marco Pinotti (Ita)
183 Michael Albasini (Swi)
Matthew Harley Goss (Aus) - opgave in 15de rit
185 Adam Hansen (Aus)
186 Craig Lewis (USA)
187 Frantisek Rabon (Cze)
188 Vicente Reynes Mimo (Spa)
189 Marcel Sieberg (Ger)
Team Katusha
191 Filippo Pozzato (Ita)
192 Vladimir Karpets (Rus)
Robert McEwen (Aus) - niet gestart rit 15
194 Giampaolo Caruso (Ita)
195 Juan Horrach Rippoll (Spa)
196 Mikhail Ignatiev (Rus)
197 Luca Mazzanti (Ita)
198 Evgeni Petrov (Rus)
199 Serguei Klimov (Rus)
Team Milram
201 Linus Gerdemann (Ger)
202 Robert Förster (Ger)
203 Markus Fothen (Ger)
204 Luke Roberts (Aus)
Dominik Roels (Ger) - niet gestart in 12de rit
206 Thomas Rohregger (Aut)
207 Matthias Russ (Ger)
Paul Voss (Ger) - opgave 15de rit
Fabian Wegmann (Ger) - opgave in rit 8
Team Saxo Bank
211 Anders Lund (Den)
Baden Cooke (Aus) - niet gestart in rit 9
213 Chris Sörensen (Den)
214 Nicki Sörensen (Den)
215 Gustav Erik Larsson (Swe)
216 Laurent Didier (Lux)
217 Lucas Sebastian Haedo (Arg)
218 Michael Morkov (Den)
219 Richie Porte (Aus)