3 Maart 2018 |
15h00 | Jokerit Helsinki (FIN) | 2 - 3 verlengingen (2-1, 0-1, 0-0, 0-1) | HC Sochi (RUS) |
15h00 | Lokomotiv Yaroslavl (RUS) | 2 - 1 (0-1, 2-0, 0-0) | Torpedo Nizhny Novgorod (RUS) |
4 Maart 2018 |
12h30 | Traktor Chelyabinsk (RUS) | 4 - 3 verlengingen (2-1, 0-0, 1-2, 1-0) | Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS) |
12h30 | Salavat Yulaev Ufa (RUS) | 6 - 4 (3-0, 1-2, 2-2) | Avangard Omsk (RUS) |
13h00 | Avtomobilist Yekaterinburg (RUS) | 2 - 3 (1-0, 1-1, 0-2) | Metallurg Magnitogorsk (RUS) |
15h00 | Lokomotiv Yaroslavl (RUS) | 2 - 1 (1-1, 0-0, 1-0) | Torpedo Nizhny Novgorod (RUS) |
15h00 | AK Bars Kazan (RUS) | 3 - 0 (0-0, 2-0, 1-0) | Amur Khabarovsk (RUS) |
15h00 | SKA Saint-Petersburg (RUS) | 4 - 3 verlengingen (1-0, 0-2, 2-1, 1-0) | Severstal Cherepovets (RUS) |
15h00 | CSKA Moscow (RUS) | 6 - 0 (1-0, 2-0, 3-0) | Spartak Moscow (RUS) |
15h00 | Jokerit Helsinki (FIN) | 7 - 2 (2-1, 4-0, 1-1) | HC Sochi (RUS) |
5 Maart 2018 |
15h00 | Salavat Yulaev Ufa (RUS) | 2 - 7 (0-2, 2-3, 0-2) | Avangard Omsk (RUS) |
15h00 | Avtomobilist Yekaterinburg (RUS) | 2 - 1 (1-0, 1-1, 0-0) | Metallurg Magnitogorsk (RUS) |
15h00 | Traktor Chelyabinsk (RUS) | 4 - 1 (1-0, 1-1, 2-0) | Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS) |
17h00 | AK Bars Kazan (RUS) | 3 - 2 (0-1, 2-1, 1-0) | Amur Khabarovsk (RUS) |
17h30 | CSKA Moscow (RUS) | 1 - 0 (1-0, 0-0, 0-0) | Spartak Moscow (RUS) |
17h30 | SKA Saint-Petersburg (RUS) | 7 - 4 (1-1, 4-2, 2-1) | Severstal Cherepovets (RUS) |
6 Maart 2018 |
17h00 | Torpedo Nizhny Novgorod (RUS) | 2 - 3 verlengingen (0-0, 0-1, 2-1, 0-1) | Lokomotiv Yaroslavl (RUS) |
17h30 | HC Sochi (RUS) | 2 - 7 (1-1, 1-2, 0-4) | Jokerit Helsinki (FIN) |
7 Maart 2018 |
10h30 | Amur Khabarovsk (RUS) | 4 - 1 (0-1, 2-0, 2-0) | AK Bars Kazan (RUS) |
14h00 | Avangard Omsk (RUS) | 5 - 3 (1-0, 1-1, 3-2) | Salavat Yulaev Ufa (RUS) |
15h00 | Metallurg Magnitogorsk (RUS) | 3 - 1 (0-1, 1-0, 2-0) | Avtomobilist Yekaterinburg (RUS) |
17h00 | Severstal Cherepovets (RUS) | 1 - 2 verlengingen (0-0, 1-0, 0-1, 0-1) | SKA Saint-Petersburg (RUS) |
17h00 | Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS) | 2 - 3 (0-3, 1-0, 1-0) | Traktor Chelyabinsk (RUS) |
17h00 | Torpedo Nizhny Novgorod (RUS) | 2 - 3 verlengingen (1-1, 0-1, 1-0, 0-1) | Lokomotiv Yaroslavl (RUS) |
17h30 | Spartak Moscow (RUS) | 1 - 3 (0-1, 0-2, 1-0) | CSKA Moscow (RUS) |
17h30 | HC Sochi (RUS) | 2 - 3 verlengingen (1-1, 0-0, 1-1, 0-1) | Jokerit Helsinki (FIN) |
8 Maart 2018 |
08h00 | Amur Khabarovsk (RUS) | 1 - 3 (0-1, 0-1, 1-1) | AK Bars Kazan (RUS) |
12h00 | Avangard Omsk (RUS) | 2 - 4 (1-1, 0-2, 1-1) | Salavat Yulaev Ufa (RUS) |
13h00 | Metallurg Magnitogorsk (RUS) | 1 - 2 (0-1, 1-0, 0-1) | Avtomobilist Yekaterinburg (RUS) |
15h00 | Spartak Moscow (RUS) | 0 - 1 (0-0, 0-1, 0-0) | CSKA Moscow (RUS) |
15h00 | Severstal Cherepovets (RUS) | 0 - 2 (0-1, 0-1, 0-0) | SKA Saint-Petersburg (RUS) |
15h00 | Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS) | 3 - 2 (1-0, 2-1, 0-1) | Traktor Chelyabinsk (RUS) |
9 Maart 2018 |
17h30 | Jokerit Helsinki (FIN) | 2 - 1 verlengingen (0-0, 0-1, 1-0, 1-0) | HC Sochi (RUS) |
10 Maart 2018 |
12h30 | Salavat Yulaev Ufa (RUS) | 2 - 1 (1-0, 1-0, 0-1) | Avangard Omsk (RUS) |
12h30 | Traktor Chelyabinsk (RUS) | 4 - 3 (1-1, 3-1, 0-1) | Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS) |
13h00 | Avtomobilist Yekaterinburg (RUS) | 1 - 4 (1-2, 0-0, 0-2) | Metallurg Magnitogorsk (RUS) |
15h00 | AK Bars Kazan (RUS) | 2 - 1 (1-1, 0-0, 1-0) | Amur Khabarovsk (RUS) |
12 Maart 2018 |
14h00 | Avangard Omsk (RUS) | 3 - 2 (2-1, 1-0, 0-1) | Salavat Yulaev Ufa (RUS) |
15h00 | Metallurg Magnitogorsk (RUS) | 3 - 1 (0-0, 2-1, 1-0) | Avtomobilist Yekaterinburg (RUS) |
14 Maart 2018 |
15h00 | Salavat Yulaev Ufa (RUS) | 3 - 2 verlengingen (0-1, 1-0, 1-1, 1-0) | Avangard Omsk (RUS) |
16 Maart 2018 |
15h00 | Salavat Yulaev Ufa (RUS) | 1 - 2 (0-1, 1-1, 0-0) | Traktor Chelyabinsk (RUS) |
17h00 | AK Bars Kazan (RUS) | 3 - 4 verlengingen (1-0, 1-2, 1-1, 0-1) | Metallurg Magnitogorsk (RUS) |
17h30 | CSKA Moscow (RUS) | 4 - 0 (2-0, 0-0, 2-0) | Jokerit Helsinki (FIN) |
17h30 | SKA Saint-Petersburg (RUS) | 4 - 0 (2-0, 2-0, 0-0) | Lokomotiv Yaroslavl (RUS) |
17 Maart 2018 |
12h30 | Salavat Yulaev Ufa (RUS) | 3 - 2 verlengingen (1-0, 0-1, 1-1, 1-0) | Traktor Chelyabinsk (RUS) |
15h00 | SKA Saint-Petersburg (RUS) | 1 - 2 (1-0, 0-2, 0-0) | Lokomotiv Yaroslavl (RUS) |
15h00 | CSKA Moscow (RUS) | 2 - 0 (0-0, 1-0, 1-0) | Jokerit Helsinki (FIN) |
15h00 | AK Bars Kazan (RUS) | 4 - 1 (1-0, 3-1, 0-0) | Metallurg Magnitogorsk (RUS) |
19 Maart 2018 |
17h00 | Lokomotiv Yaroslavl (RUS) | 0 - 2 (0-0, 0-1, 0-1) | SKA Saint-Petersburg (RUS) |
17h30 | Jokerit Helsinki (FIN) | 2 - 1 verlengingen (0-0, 1-0, 0-1, 1-0) | CSKA Moscow (RUS) |
20 Maart 2018 |
15h00 | Traktor Chelyabinsk (RUS) | 2 - 3 (0-0, 2-0, 0-3) | Salavat Yulaev Ufa (RUS) |
15h00 | Metallurg Magnitogorsk (RUS) | 2 - 5 (1-1, 1-2, 0-2) | AK Bars Kazan (RUS) |
17h30 | Lokomotiv Yaroslavl (RUS) | 1 - 4 (1-1, 0-3, 0-0) | SKA Saint-Petersburg (RUS) |
17h30 | Jokerit Helsinki (FIN) | 1 - 2 (0-0, 1-1, 0-1) | CSKA Moscow (RUS) |
21 Maart 2018 |
15h00 | Metallurg Magnitogorsk (RUS) | 2 - 3 (1-1, 0-1, 1-1) | AK Bars Kazan (RUS) |
15h00 | Traktor Chelyabinsk (RUS) | 4 - 1 (1-1, 2-0, 1-0) | Salavat Yulaev Ufa (RUS) |
22 Maart 2018 |
17h30 | CSKA Moscow (RUS) | 1 - 2 verlengingen (1-1, 0-0, 0-0, 0-1) | Jokerit Helsinki (FIN) |
17h30 | SKA Saint-Petersburg (RUS) | 3 - 1 (1-0, 1-1, 1-0) | Lokomotiv Yaroslavl (RUS) |
23 Maart 2018 |
15h00 | Salavat Yulaev Ufa (RUS) | 1 - 0 (0-0, 0-0, 1-0) | Traktor Chelyabinsk (RUS) |
17h00 | AK Bars Kazan (RUS) | 3 - 1 (2-1, 1-0, 0-0) | Metallurg Magnitogorsk (RUS) |
24 Maart 2018 |
15h00 | Jokerit Helsinki (FIN) | 3 - 4 (2-1, 1-3, 0-0) | CSKA Moscow (RUS) |
25 Maart 2018 |
13h30 | Traktor Chelyabinsk (RUS) | 7 - 1 (0-0, 6-1, 1-0) | Salavat Yulaev Ufa (RUS) |
27 Maart 2018 |
16h00 | Salavat Yulaev Ufa (RUS) | 1 - 2 (1-1, 0-1, 0-0) | Traktor Chelyabinsk (RUS) |