De site voor alle sporten

Menu
 

Wielrennen - Wereldkampioenschappen - 1986

Keuze van een seizoen :

Verenigde Staten

Uitslagen Dames

Uitslagen Heren

Wereldkampioenschappen - Uitslagen Heren 1986

Verenigde StatenVerenigde Staten - Colorado Springs - 4 September 1986 - 7 September 1986


Wegwedstrijd Heren - 6 September 1986


1ITAMoreno Argentin (ITA)Sammontana - Bianchi6h32'38''
2FRACharly Mottet (FRA)Systeme U1''
3ITAGiuseppe Saronni (ITA)Del Tongo - Colnago9''
4ESPJuan Fernandez Martin (ESP)Zor - BHzt
5IRLSean Kelly (IRL)KAS - Mavic - Tag - Heuerzt
6ESPAlfonso Gutierrez Gutierrez (ESP)Tekazt
7USAGreg LeMond (USA)La Vie Claire - Wonder - Look - Maerkizt
8DENJesper Worre (DEN)Santini - Cierre - Conti - Gallizt
9BELLudo Peeters (BEL)Kwantum - Decosol - Yokozt
10ESPFederico Echave Musatadi (ESP)Tekazt
11ESPPello Ruiz Cabestany (ESP)Seat - Orbeazt
12ESPJesus Blanco Villar (ESP)Tekazt
13NEDNico Verhoeven (NED)Skala - Skil - Gazelle - FIAT - Melkazt
14ITAGuido Bontempi (ITA)Carrera Jeanszt
15BELClaude Criquielion (BEL)Hitachi - Marc - Splendorzt
16BELMarc Sergeant (BEL)Lotto - Merckx - Emerxilzt
17BELJean-Philippe Vandenbrande (BEL)Hitachi - Marc - Splendorzt
18AUSPhil Anderson (AUS)Panasonic - Merckx - Aguzt
19ESPAlvaro Pino Counago (ESP)Zor - BHzt
20SUIGottfried 'Gody' Schmutz (SUI)Cilo - Aufinazt
21SWEJonas Tegström (SWE)Systeme Uzt
22NEDJohan Van Der Velde (NED)Panasonic - Merckx - Aguzt
23NORDag-Erik Pedersen (NOR)Ariosteazt
24AUSMichaël Wilson (AUS)Ecoflam - Jolly - Bfbzt
25NORDag Otto Lauritzen (NOR)Peugeot - Shell - Michelinzt
26NORJaanus Kuum (NOR)La Vie Claire - Wonder - Look - Maerkizt
27DENRolf Sørensen (DEN)Murella - Faninizt
28USADoug Shapiro (USA)7 Elevenzt
29COLNestor Mora Zarate (COL)Postobon - Rcnzt
30BELHendrik De Vos (BEL)Hitachi - Marc - Splendorzt
31POLCzeslaw Lang (POL)Del Tongo - Colnagozt
32SUIPascal Richard (SUI)KAS - Mavic - Tag - Heuerzt
33SUIErich Maechler (SUI)Carrera Jeanszt
34USAJeff Pierce (USA)Schwinnzt
35SUIBernard Gavillet (SUI)Cilo - Aufinazt
36BELJan Nevens (BEL)Lotto - Merckx - Emerxilzt
37FRADominique Arnaud (FRA)Reynolds - Seurzt
38DENJørgen Marcussen (DEN)Murella - Faninizt
39SUINiki Rüttimann (SUI)La Vie Claire - Wonder - Look - Maerkizt
40ITAGianbattista Baronchelli (ITA)Supermercati Brianzolizt
41FRAJean-Claude Bagot (FRA)Fagorzt
42USADavis Phinney (USA)7 Elevenzt
43AUTGerhard Zadrobilek (AUT)Supermercati Brianzolizt
44DENJesper Skibby (DEN)Roland - Van de Ven - Colnago - Lucaszt
45COLJosé Antonio Agudelo Gomez (COL)Tekazt
46FRAJean François Bernard (FRA)La Vie Claire - Wonder - Look - Maerkizt
47PORAcacio Da Silva Mora (POR)Malvor - Bottecchia - Vaporellazt
48ESPEduardo Chozas Olmo (ESP)Tekazt
49BELEric Van Lancker (BEL)Panasonic - Merckx - Aguzt
50MEXRaúl Alcalá Gallegos (MEX)7 Elevenzt
51ESPPedro Delgado Robledo (ESP)Pdm - Gin MG - Ultima - Concordezt
52NEDJoop Zoetemelk (NED)Kwantum - Decosol - Yokozt
53ITAClaudio Corti (ITA)Supermercati Brianzolizt
54ITAPalmiro Masciarelli (ITA)Gis Gelatizt
55NEDGérard Velscholten (NED)zt
56ESPMarino Lejarreta Arrizabalaga (ESP)Seat - Orbeazt
57NEDSteven Rooks (NED)Pdm - Gin MG - Ultima - Concordezt
58NEDMaarten Ducrot (NED)Kwantum - Decosol - Yokozt
59FRABernard Hinault (FRA)La Vie Claire - Wonder - Look - Maerkizt
60BELDirk De Wolf (BEL)Hitachi - Marc - Splendorzt
61SUIUrs Zimmermann (SUI)Carrera Jeanszt
62FRALaurent Fignon (FRA)Systeme Uzt
63BELRudy Dhaenens (BEL)Hitachi - Marc - Splendorzt
64USARoy Knickman (USA)La Vie Claire - Wonder - Look - Maerkizt
65SWEStefan Brykt (SWE)Sammontana - Bianchizt
66ITAFrancesco Moser (ITA)Supermercati Brianzolizt
67NEDAdrie Van Der Poel (NED)Kwantum - Decosol - Yokozt
68FRAYvon Madiot (FRA)Systeme Uzt
69CANSteve Bauer (CAN)La Vie Claire - Wonder - Look - Maerkizt
70GERReimund Dietzen (GER)Tekazt
71SWEBjörn Bäckmann (SWE)44''
72BELJozef Lieckens (BEL)Lotto - Merckx - Emerxil56''
73COLRafael Antonio Tolosa Calvo (COL)Cafe de Colombia - Pilas Varta1'14''
74COLCarlos Maria Jaramillo Mesa (COL)Postobon - Rcn1'17''
75GERRolf Gölz (GER)Del Tongo - Colnago1'32''
76ITAMarino Amadori (ITA)Ecoflam - Jolly - Bfb2'03''
77ESPCelestino Prieto Rodriguez (ESP)Reynolds - Seur2'46''
78ITABruno Leali (ITA)Carrera Jeans2'53''
79USARon Kiefel (USA)7 Elevenzt
80SUIJörg Müller (SUI)KAS - Mavic - Tag - Heuerzt
81ITAGianni Bugno (ITA)Atala - Ofmegazt
82NEDTheo De Rooy (NED)Panasonic - Merckx - Aguzt
83NEDTeun Van Vliet (NED)Panasonic - Merckx - Aguzt
84BELNico Emonds (BEL)Kwantum - Decosol - Yoko3'15''
85BELCarlo Bomans (BEL)Lotto - Merckx - Emerxil3'19''
86ITAStefano Colage (ITA)Dromedario - Laminox - Fibok5'20''
87FRAJoel Pelier (FRA)KAS - Mavic - Tag - Heuer6'47''

Ploegentijdrit Heren - 4 September 1986Ploegentijdrit


1NED Nederland (Rob Harmeling, John Talen, Gerrit De Vries, Tom Cordes)2h00'10"
2ITA Italië (Flavio Vanzella, Mario Scirea, Massimo Podenzana, Eros Poli) 2h01'48"
3GDR Oost-Duitsland (Dan Radtke, Mario Kummer, Uwe Raab, Uwe Ampler) 2h02'49"
4FRG West-Duitsland (Ernst Christl, Remig Stumpf, Thomas Freienstein, Hartmut Bölts)2h03'19"
5URS Sovjet-Unie (Igor Sumnikov, Viktor Klimov, Vasjilij Jdanov, Asiat Saitov)2h04'13"
6SUI Zwitserland (Werner Stutz, Richard Trinkler, Kurt Steinmann, Arno Kuttel)2h04'33"
7SWE Nationaal team van Zweden (Lars Wahlqvist, Magnus Knudson, Björn Johansson, Anders Jarl)2h04'33"
8USA Verenigde Staten (Andrew Paulin, Jeff Hartman, John Frey, Kent Bostick)2h04'33"
9POL Polen (Zbigniew Ludwiniak, Marek Lesniewski, Marek Kovlas, Pawel Bartkowiak)2h04'43"
10TCH Tsjechoslowakije (Jiri Skoda, Milan Kren, Milan Jurco, Michal Klasa)2h05'23"
11YUG Joegoslavië (Srecko Glivar, Joze Smole, Jure Pavlic, Sandi Papez)2h06'40"
12ESP Spanje (Eduardo Ruix, Melchior Mauri Prat, Ricardo Iturbe, Xavier Aldanondo Luzuriaqa)2h07'55"
13NOR Noorwegen (Tom Knudsen, Olav Lurvik, Kjetil Kristiaensen, Morten Saether) 2h08'02"
14BEL België (Henri Mannaerts, Edwig Van Hooydonck, Benjamin Van Itterbeeck, Ludwig Wijnants)2h08'10"
15AUT Oostenrijk (Peter Lammer, Johann Lienhart, Paul Popp, Mario Traxl)2h08'51"
16MEX Mexico (Ignacio Carranza, Félipe Enríquez Rojas, Édgar Gabriel Caño Olivas, Bernardo Colex Tepoz)2h12'02"
17CAN Canada (Paul Murray, Gervais Rioux, Scott Timmerman, Yvan Waddell)2h12'05"
18FRA Frankrijk (Francis Moreau, Denis Pelizzari, Dante Rezze, Philippe Tarantini)2h12'35"

Wegrit - amateur Heren - 7 September 1986


1GDRUwe Ampler (GDR)4h14:49
2NEDJohn Talen (NED)Jo Van Aarle - Ecco00:06
3NEDArjan Jagt (NED)Batavus00:15
4GERUwe Raab (GER)
5AUTPaul Popp (AUT)
6FRAClaude Carlin (FRA)
7ITAMaurizio Fondriest (ITA)
8GDROlaf Ludwig (GDR)
9FRAGilles Sanders (FRA)
10SUIRichard Trinkler (SUI)
11YUGJure Pavlic (YUG)
12SWEAllen Andersson (SWE)
13SWETorbjoern Wallen (SWE)
14ITARodolfo Massi (ITA)
15NORJorn Skaane (NOR)
16BRAGabriel Roberto Sabbião Rodriguez (BRA)
17TCHMichal Klasa (TCH)
18USATodd Gogulski (USA)
19GBRPhilip Bateman (GBR)
20AUTHelmut Wechselberger (AUT)
21GBRJonathan Clay (GBR)
22GERAndreas Kappes (GER)
23FINJari Lähde (FIN)
24DENJohnny Weltz (DEN)
25NORAtle Pedersen (NOR)
26POLSlawomir Krawczyk (POL)
27UKRVladimir Poulnikov (UKR)
28TCHJiri Skoda (TCH)
29NORAtle Kvalsvoll (NOR)
30GERMario Kummer (GER)
31AUSJeff Leslie (AUS)
32NORMorten Saether (NOR)
33COLAlvaro Lozano Moncada (COL)
34USADavid Farmer (USA)
35USAJoff Hartman (USA)
36BELRik Mannaerts (BEL)Lotto - Merckx - Emerxil
37NEDRob Harmeling (NED)Amstel Bier
38ITARoberto Fortunato (ITA)
39FRAPascal Lance (FRA)
40UKROleg Petrovitch Chuzhda (UKR)
41AUTAlbert Hainz (AUT)
42SUIThomas Wegmüller (SUI)00:32
43VENEnrique Campos (VEN)
44POLMarek Kovlas (POL)
45ITAFranco Vona (ITA)
46POLMarek Szerszynski (POL)00:34
47ESPMelchior Mauri Prat (ESP)
48GBRPaul Curran (GBR)
49GERThomas Barth (GER)
50FRGChristian Henn (FRG)
51COLAlberto Luis Camargo Gonzalez (COL)
52SUIKurt Steinmann (SUI)
53FRALuc Leblanc (FRA)
54SWELars Wahlqvist (SWE)
55AUTRoland Koningshofer (AUT)
56FRAYves Bonnamour (FRA)
57AUSStephen Hodge (AUS)
58DENPeter Meinert Nielsen (DEN)
59FRAGérard Rue (FRA)
60NEDTom Cordes (NED)Batavus
61GDRDan Radtke (GDR)
62GDRDieter Niehues (GDR)
63SWEMagnus Knutson (SWE)00:41
64NEDGerrit De Vries (NED)Batavus
65SUIFabian Fuchs (SUI)
66CZEMilan Jurco (CZE)
67USAAndy Paulin (USA)
68AUTArno Wohlfahrter (AUT)
69ESPXavier Aldanondo Luzuriaqa (ESP)
70POLZbigniew Ludwiniak (POL)
71ITAMarco Saligari (ITA)
72IRLCormac McCann (IRL)
73BRAMarcos Mazzaron (BRA)
74FINKari Myyryläinen (FIN)Reynolds - Seur
75TCHMilan Kren (TCH)
76FRGBernd Gröne (FRG)
77NORTerje Gjengaar (NOR)
78POLAndrezej Mierzejewski (POL)
79MEXLuis Rosendo Ramos Maldonado (MEX)
80YUGSandi Papez (YUG)01:20
81USANed Overend (USA)01:23
82GBRDeno Davie (GBR)01:25
83POLMiroslaw Uryga (POL)01:47
84URSAlexandre Zinoviev (URS)
85GBRDavid Rayner (GBR)
86BELEdwig Van Hooydonck (BEL)Kwantum - Decosol - Yoko
87URSPiotr Ugrumov (URS)02:24
88BELBenjamin Van Itterbeeck (BEL)Lotto - Merckx - Emerxil02:34
89UKRViktor Klimov (UKR)02:37
90VENMario Medina Varela (VEN)
91CANMark Berger (CAN)
92IRLMichael Kinsella (IRL)06:40
93NZLCraig Griffin (NZL)
94YUGJoze Smole (YUG)13:12
95AUTPeter Lammer (AUT)15:43
96MEXMiguel Moreira (MEX)18:17
97YUGMarko Polanc (YUG)
98DENVagn Scharling (DEN)
99IRLAnthony O'gorman (IRL)
100COLJosé Raul Salazar (COL)
101FRAMiguel-Angel Martinez (FRA)
102COLJorge Nilton Ortiz Marquez (COL)30:03

Medailles

Statistieken

Archief

Erelijst

Informatie

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - Alle rechten voorbehouden