Zwemmen - Olympische Spelen : presentatie en medaillewinnaars

Presentatie van het evenement

Informatie en geschiedenis

Eerste editie1988
Edities12 (inbegrepen 2016)
Eerste winnaarVerenigde StatenVerenigde Staten Matt Biondi
Grootst aantal overwinningenVerenigde StatenVerenigde Staten Anthony Ervin (2), Verenigde StatenVerenigde Staten Gary Hall Jr. (2), RuslandRusland Alexander Popov (2)
Laatste winnaarVerenigde StatenVerenigde Staten Anthony Ervin





Uitslagen van de laatste editie (13/08/2016)

- Algemeen klassement
Sta Naam Nat Uitslag Punten
1 Anthony Ervin  USA 21.40 0.00
2 Florent Manaudou  FRA 21.41 0.00
3 Nathan Adrian  USA 21.49 0.00
4 Ben Proud  ENG 21.68 0.00
5 Andriy Govorov  UKR 21.74 0.00
6 Bruno Fratus  BRA 21.79 0.00
6 Bradley Edward Tandy  RSA 21.79 0.00
8 Simonas Bilis  LTU 22.08 0.00



Medaillewinnaars sinds 1988 met link naar de uitslagen en winnaars

2016 (Gastland : BraziliŽGastland : BraziliŽ)   1. Verenigde StatenVerenigde Staten Anthony Ervin  2. FrankrijkFrankrijk Florent Manaudou  3. Verenigde StatenVerenigde Staten Nathan Adrian 
2012 (Gastland : Groot-BrittanniŽGastland : Groot-BrittanniŽ)   1. FrankrijkFrankrijk Florent Manaudou  2. Verenigde StatenVerenigde Staten Cullen Jones  3. BraziliŽBraziliŽ Cesar Cielo Filho 
2008 (Gastland : ChinaGastland : China)   1. BraziliŽBraziliŽ Cesar Cielo Filho  2. FrankrijkFrankrijk Amaury Leveaux  3. FrankrijkFrankrijk Alain Bernard 
2004 (Gastland : GriekenlandGastland : Griekenland)   1. Verenigde StatenVerenigde Staten Gary Hall Jr.  2. KroatiŽKroatiŽ Duje Draganja  3. Zuid-AfrikaZuid-Afrika Roland Mark Schoeman 
2000 (Gastland : AustraliŽGastland : AustraliŽ)   1. Verenigde StatenVerenigde Staten Anthony Ervin 
1. Verenigde StatenVerenigde Staten Gary Hall Jr.
3. NederlandNederland Pieter Van Den Hoogenband 
1996 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. RuslandRusland Alexander Popov  2. Verenigde StatenVerenigde Staten Gary Hall Jr.  3. BraziliŽBraziliŽ Fernando Scherer 
1992 (Gastland : SpanjeGastland : Spanje)   1. RuslandRusland Alexander Popov  2. Verenigde StatenVerenigde Staten Matt Biondi  3. Verenigde StatenVerenigde Staten Tom Jager 
1988 (Gastland : Zuid-KoreaGastland : Zuid-Korea)   1. Verenigde StatenVerenigde Staten Matt Biondi  2. Verenigde StatenVerenigde Staten Tom Jager  3. Sovjet-UnieSovjet-Unie Gennadiy Prigoda 

Links met betrekking tot dit evenement

  1. Statistieken met betrekking tot dit evenement