1 | Borgo Molino Vigna Fiorita (Luca Graziotto, Renato Favero, Filippo Cettolin, Andrea Bessega, Andrea Montagner) | 20:58 |
2 | Team Auto Eder ( , Duarte Marivoet, Theodor August Clemmensen, Krystof Kral) | |
3 | Team Work Service Speedy Bike ( , Alberto Antonino Cavallaro, Alessandro Borgo) | |
4 | AG2R Citroën U19 Team (Artem Fofonov, Louic Boussemaere, Aubin Sparfel, Louis Chaleil, Paul Seixas) | 0:20 |
5 | Adria Mobil | 0:24 |
6 | Team Tiepolo Udine Cycling ASD (Tommaso Cafueri, David Zanutta, Francesco Vecchiutti, Stefano Viezzi, Lorenzo Unfer) | 0:37 |
7 | Bustese Olonia ASD (Riccardo Archetti, Filippo Turconi, Alessandro Cattani, ) | |
8 | Autozai - Petrucci - Contri (Pierluigi Garbi, Marco Martini, Erazem Valjavec, ) | |
9 | Ciclistica Trevigliese (Gabriele Durelli, Tommaso Bosio, Davide Donati, Andrea Donati, Michele Daffini) | 0:53 |
10 | CPS Professional Team (Tommaso Farsetti, Lorenzo Finn, Matthias Schwarzbacher, ) | |
11 | Nationaal team van Hongarije (Balázs Pollner, Márkó Tóth, Bálint Feldhoffer, Zsombor Tamás Takács, ) | |
12 | Anexo Group Race Team (Matthew Cole, Elliot Rowe, Joseph Cosgrove, Ben Wiggins, Lawrence Bryn) | 1:05 |
13 | KK Kranj Juniors (Marcel Gladek, Sven Aleksander Mernik, Jaka Marolt, Maj Flajs, Jan Lesnik) | 1:09 |
14 | U.S. Montecorona (Francesco Frezzato, Davide Valentini, Lorenzo Mottes, Devid Zancanella, Mattia Santini) | 1:15 |
15 | US Ausonia CSI Pescantina (Valentino Kamberaj, Marco Pezzani, Gioele Giaretta, ) | |
16 | Team Coratti (Gianmarco Vicini, Santiago Ferraro, Leonardo Consolidani, Pietro Sterbini, Bosko Velicic) | 1:20 |
17 | Polisportiva Monsummanese (Thomas Spinelli, Matteo Creatini, Lapo Cardelli, ) | |
18 | Representative Tyrol (Anton Hainbucher, Sebastian Garstenauer, Valentin Poschacher, Paul Viehböck, Alexander Czepl) | 1:32 |
19 | Team Casano Matec (Tindaro Fallo Nunzio, Davide Bufalini, Alessandro Failli, ) | |
20 | Sandrigo Bike (Francesco Stefani, Christian Lunardon, Alessandro Ruscito, ) | |
21 | International Veleka Team (Julian David Barreto, Josiah Grierson, Nate Hadden, Alex Eaves, Nathanael Burns) | 1:43 |
22 | U19 Academy La Pomme Marseille Provence (Maxime Buffaz, Jules Gerbaud, Alexis Giani, Girts Harkins) | 1:43 |
23 | Pogi Team Uae Generali (Tine Jenko, Jure Medved, Jakub Husar, Marcel Skok, Domen Oblak) | 1:45 |
24 | MKB Bank Cycling Team (Csaba Videki, Marcell Takacs, Dávid Dobai, Adam Szollossy, Zsombor Balogh) | 1:50 |
25 | Industrial Forniture Moro-Trecieffe (Lorenzo De Longhi, Marco Artuso, Riccardo Vettoretto, Filippo Zanella, Edoardo Billio) | 1:54 |
26 | Italia Nuova Borgo Panigale (Riccardo Drei, Michele Govoni, Lorenzo Marangoni, Pietro Dapporto, Riccardo Cicognani) | 1:55 |
27 | Assali Stefen Makro (Gabriele Nervo, Simone Sponda, Alberto Brunelli, Thomas Capra, Alberto Zamperini) | 1:59 |
28 | ASD UC Foligno (Alessandro Caon, Luca Laudi, Ciro Stanco, Giulio Moretti, Samuele Zanti) | 2:05 |
29 | Vangi Sama Ricambi Il Pirata (Emanuele Rocchi, Matteo Conte, Edward Cruz, Christian Di Prima, Ivan Toselli) | 2:10 |
30 | Campana Imballagi-Geo & Tex-Trentino (Jacopo Venzo, David Sanin, Simone Fracchetti, Andrea Pizzato, Michael Carlesso) | 2:10 |
31 | US Biassono ASD (Tommaso Ribolzi, Giulio Colombo, Tommaso Di Dio Parlapoco, ) | |
32 | ASD Postumia 73 Dino Liviero (Riccardo Uderzo, Mattia Campana, Giacomo Lazzarotto, Michael Cristofori, Filippo Antoni) | 2:49 |
33 | VC Orsago-Orogildo (Thomas Cisotto, Lorenzo Turchet, Eric Dal Cin, Marco De Rosso, Lorenzo Sartorello) | 3:22 |
34 | Vini Fantini - Selle Italia (Albert Nazareth Rondon, Tommaso Matteo Ciampoli, Mattia Cacciafiori, Leonardo Di Santo, Davide Mariani) | 3:53 |
35 | Team Franco Ballerini (Thomas Sbrana, Mattia Cincinelli, Riccardo Soldano, Mattia Maioli, Samuel Bertolli) | 4:00 |