Badminton - Wereldkampioenschap Dames : presentatie en medaillewinnaars

Informatie en geschiedenis

Eerste editie1977
Edities22 (inbegrepen 2015)
Officiële naamBWF World Championships
Wikipedia linkhttps://nl.wikipedia.org/wiki/Wereldkampioenschappen_badminton
OrganisatorBadminton World Federation (BWF)
Officiële websitehttp://www.bwfbadminton.org/
Eerste winnaarDenemarkenDenemarken Lene KÝppen
Grootst aantal overwinningenSpanjeSpanje Carolina MarŪn (2), ChinaChina Han Aiping (2), ChinaChina Lingwei Li (2), ChinaChina Xingfang Xie (2), ChinaChina Zhaoying Ye (2)
Laatste winnaarSpanjeSpanje Carolina MarŪn





Uitslag van de laatste finale (16/08/2015)


Vorige ronde   Ronde :


Carolina MarŪn (ESP) verslaat Saina Nehwal (IND)  21-16 21-19




Medaillewinnaars sinds 1977 met link naar de uitslagen en winnaars

2015 (Gastland : IndonesiŽGastland : IndonesiŽ)   1. SpanjeSpanje Carolina MarŪn  2. IndiaIndia Saina Nehwal  3. IndonesiŽIndonesiŽ Linda Weni Fanetri 
3. Zuid-KoreaZuid-Korea Ji Hyun Sung 
2014 (Gastland : DenemarkenGastland : Denemarken)   1. SpanjeSpanje Carolina MarŪn  2. ChinaChina Xuerui Li  3. IndiaIndia Sindhu Pusarla Venkata 
3. JapanJapan Minatsu Mitani 
2013 (Gastland : ChinaGastland : China)   1. ThailandThailand Ratchanok Intanon  2. ChinaChina Xuerui Li  3. Zuid-KoreaZuid-Korea Youn-joo Bae 
3. IndiaIndia Sindhu Pusarla Venkata 
2011 (Gastland : EngelandGastland : Engeland)   1. ChinaChina Yihan Wang  2. TaiwanTaiwan Shao-Chieh Cheng  3. DuitslandDuitsland Juliane Schenk 
3. ChinaChina Xin Wang 
2010 (Gastland : FrankrijkGastland : Frankrijk)   1. ChinaChina Lin Wang  2. ChinaChina Xin Wang  3. ChinaChina Shixian Wang 
3. DenemarkenDenemarken Tine Rasmussen 
2009 (Gastland : IndiaGastland : India)   1. ChinaChina Lan Lu  2. ChinaChina Xingfang Xie  3. FrankrijkFrankrijk Hongyan Pi 
3. ChinaChina Lin Wang 
2007 (Gastland : MaleisiŽGastland : MaleisiŽ)   1. ChinaChina Lin Zhu  2. Hong KongHong Kong Chen Wang  3. ChinaChina Ning Zhang 
3. ChinaChina Lan Lu 
2006 (Gastland : SpanjeGastland : Spanje)   1. ChinaChina Xingfang Xie  2. ChinaChina Ning Zhang  3. DuitslandDuitsland Petra Overzier 
3. DuitslandDuitsland Huaiwen Xu 
2005 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. ChinaChina Xingfang Xie  2. ChinaChina Ning Zhang  3. TaiwanTaiwan Shao-Chieh Cheng 
3. DuitslandDuitsland Huaiwen Xu 
2003 (Gastland : EngelandGastland : Engeland)   1. ChinaChina Ning Zhang  2. ChinaChina Ruina Gong  3. ChinaChina Mi Zhou 
3. NederlandNederland Mia Audina 
2001 (Gastland : SpanjeGastland : Spanje)   1. ChinaChina Ruina Gong  2. ChinaChina Mi Zhou  3. ChinaChina Zhichao Gong 
3. ChinaChina Ning Zhang 
1999 (Gastland : DenemarkenGastland : Denemarken)   1. DenemarkenDenemarken Camilla Martin  2. ChinaChina Dai Yun  3. ChinaChina Ruina Gong 
3. DenemarkenDenemarken Mette SÝrensen 
1997 (Gastland : SchotlandGastland : Schotland)   1. ChinaChina Zhaoying Ye  2. ChinaChina Zhichao Gong  3. ChinaChina Jingna Han 
3. Hong KongHong Kong Chen Wang 
1995 (Gastland : ZwitserlandGastland : Zwitserland)   1. ChinaChina Zhaoying Ye  2. ChinaChina Jingna Han  3. Zuid-KoreaZuid-Korea Soo-hyun Bang 
3. IndonesiŽIndonesiŽ Susi Susanti 
1993 (Gastland : EngelandGastland : Engeland)   1. IndonesiŽIndonesiŽ Susi Susanti  2. Zuid-KoreaZuid-Korea Soo Hyun-Bang  3. ChinaChina Zhaoying Ye 
3. ChinaChina Jiuhong Tang 
1991 (Gastland : DenemarkenGastland : Denemarken)   1. ChinaChina Jiuhong Tang  2. IndonesiŽIndonesiŽ Sarwendah Kusumawardhani  3. IndonesiŽIndonesiŽ Susi Susanti 
3. Zuid-KoreaZuid-Korea Heung-soon Lee 
1989 (Gastland : IndonesiŽGastland : IndonesiŽ)   1. ChinaChina Lingwei Li  2. ChinaChina Huang Hua  3. ChinaChina Jiuhong Tang 
3. IndonesiŽIndonesiŽ Sarwendah Kusumawardhani 
1987 (Gastland : ChinaGastland : China)   1. ChinaChina Han Aiping  2. ChinaChina Lingwei Li  3. ChinaChina Yuli Zheng 
3. ChinaChina Jiaming Gu 
1985 (Gastland : CanadaGastland : Canada)   1. ChinaChina Han Aiping  2. ChinaChina Wu Jianqin  3. ChinaChina Yuli Zheng 
3. ChinaChina Lingwei Li 
1983 (Gastland : DenemarkenGastland : Denemarken)   1. ChinaChina Lingwei Li  2. ChinaChina Han Aiping  3. ChinaChina Ailing Zhang 
3. EngelandEngeland Helen Troke 
1980 (Gastland : IndonesiŽGastland : IndonesiŽ)   1. IndonesiŽIndonesiŽ Verawaty Wiharjo  2. IndonesiŽIndonesiŽ Lie Hing Ivana  3. IndonesiŽIndonesiŽ Taty Sumirah 
3. DenemarkenDenemarken Lene KÝppen 
1977 (Gastland : ZwedenGastland : Zweden)   1. DenemarkenDenemarken Lene KÝppen  2. EngelandEngeland Gillian Gilks  3. EngelandEngeland Margaret Beck 
3. JapanJapan Hiroe Yuki 

Links met betrekking tot dit evenement

  1. Statistieken met betrekking tot dit evenement