Wereldkampioenschap : presentatie en medaillewinnaars

Presentatie van het evenement

Informatie en geschiedenis

Eerste editie1952
Edities64 (inbegrepen 2014)
Eerste winnaarGroot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Jean Westwood, Lawrence Demmy
Grootst aantal overwinningenSovjet-UnieSovjet-Unie Lyudmila Pakhomova, Aleksandr Gorshkov (6)
Laatste winnaarItaliŽItaliŽ Anna Cappellini, Luca Lanotte

Uitslagen van de laatste editie (29/03/2014)


 Sta  Paren  Nat  Uitslag   Punten 
 1  Anna Cappellini, Luca Lanotte  ITA  175.43   15.00 
 2  Kaitlyn Weaver, Andrew Poje  CAN  175.41   13.00 
 3  Nathalie Pechalat, Fabian Bourzat  FRA  175.37   11.00 
 4  Elena Ilinykh, Nikita Katsalapov  RUS  174.38   9.00 
 5  Madison Chock, Evan Bates  USA  167.59   7.00 
 6  Maia Shibutani, Alex Shibutani  USA  158.57   5.00 
 7  Victoria Sinitsina, Ruslan Zhiganshin  RUS  155.35   4.00 
 8  Piper Gilles, Paul Poirier  CAN  153.86   3.00 
 9  Penny Coomes, Nicholas Buckland  GBR  153.66   0.00 
 10  Alexandra Paul, Mitchell Islam  CAN  148.76   0.00 





Medaillewinnaars sinds 1952 met link naar de uitslagen en winnaars

2014 (Gastland : JapanGastland : Japan)   1. ItaliŽItaliŽ Anna Cappellini, Luca Lanotte  2. CanadaCanada  Kaitlyn Weaver, Andrew Poje3. FrankrijkFrankrijk  Nathalie Pechalat, Fabian Bourzat
2013 (Gastland : CanadaGastland : Canada)   1. Verenigde StatenVerenigde Staten Meryl Davis, Charlie White  2. CanadaCanada  Tessa Virtue, Scott Moir3. RuslandRusland  Ekaterina Bobrova, Dmitri Soloviev
2012 (Gastland : FrankrijkGastland : Frankrijk)   1. CanadaCanada Tessa Virtue, Scott Moir  2. Verenigde StatenVerenigde Staten  Meryl Davis, Charlie White3. FrankrijkFrankrijk  Nathalie Pechalat, Fabian Bourzat
2011 (Gastland : RuslandGastland : Rusland)   1. Verenigde StatenVerenigde Staten Meryl Davis, Charlie White  2. CanadaCanada  Tessa Virtue, Scott Moir3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Maia Shibutani, Alex Shibutani
2010 (Gastland : ItaliŽGastland : ItaliŽ)   1. CanadaCanada Tessa Virtue, Scott Moir  2. Verenigde StatenVerenigde Staten  Meryl Davis, Charlie White3. ItaliŽItaliŽ  Federica Faiella, Massimo Scali
2009 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. RuslandRusland Oksana Domnina, Maksim Shabalin  2. Verenigde StatenVerenigde Staten  Tanith Belbin, Benjamin Agosto3. CanadaCanada  Tessa Virtue, Scott Moir
2008 (Gastland : ZwedenGastland : Zweden)   1. FrankrijkFrankrijk Isabelle Delobel, Olivier Schoenfelder  2. CanadaCanada  Tessa Virtue, Scott Moir3. RuslandRusland  Jana Khokhlova, Sergei Novitski
2007 (Gastland : JapanGastland : Japan)   1. BulgarijeBulgarije Albena Denkova, Maxim Staviski  2. CanadaCanada  Marie-France Dubreuil, Patrice Lauzon3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Tanith Belbin, Benjamin Agosto
2006 (Gastland : CanadaGastland : Canada)   1. BulgarijeBulgarije Albena Denkova, Maxim Staviski  2. CanadaCanada  Marie-France Dubreuil, Patrice Lauzon3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Tanith Belbin, Benjamin Agosto
2005 (Gastland : RuslandGastland : Rusland)   1. RuslandRusland Tatiana Navka, Roman Kostomarov  2. Verenigde StatenVerenigde Staten  Tanith Belbin, Benjamin Agosto3. OekraÔneOekraÔne  Elena Grushina, Ruslan Goncharov
2004 (Gastland : DuitslandGastland : Duitsland)   1. RuslandRusland Tatiana Navka, Roman Kostomarov  2. BulgarijeBulgarije  Albena Denkova, Maxim Staviski3. DuitslandDuitsland  Kati Winkler, Renť Lohse
2003 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. CanadaCanada Shae-Lynn Bourne, Victor Kraatz  2. RuslandRusland  Irina Lobacheva, Iliya Averbukh3. BulgarijeBulgarije  Albena Denkova, Maxim Staviski
2002 (Gastland : JapanGastland : Japan)   1. RuslandRusland Irina Lobacheva, Iliya Averbukh  2. CanadaCanada  Shae-Lynn Bourne, Victor Kraatz3. IsraŽlIsraŽl  Galit Chait, Sergei Sakhnovski
2001 (Gastland : CanadaGastland : Canada)   1. ItaliŽItaliŽ Barbara Fusar-Poli, Maurizio Margaglio  2. FrankrijkFrankrijk  Marina Anissina, Gwendal Peizerat3. RuslandRusland  Irina Lobacheva, Iliya Averbukh
2000 (Gastland : FrankrijkGastland : Frankrijk)   1. FrankrijkFrankrijk Marina Anissina, Gwendal Peizerat  2. ItaliŽItaliŽ  Barbara Fusar-Poli, Maurizio Margaglio3. LitouwenLitouwen  Margarita Drobiazko, Povilas Vanagas
1999 (Gastland : FinlandGastland : Finland)   1. RuslandRusland Anjelika Krylova, Oleg Ovsiannikov  2. FrankrijkFrankrijk  Marina Anissina, Gwendal Peizerat3. CanadaCanada  Shae-Lynn Bourne, Victor Kraatz
1998 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. RuslandRusland Anjelika Krylova, Oleg Ovsiannikov  2. FrankrijkFrankrijk  Marina Anissina, Gwendal Peizerat3. CanadaCanada  Shae-Lynn Bourne, Victor Kraatz
1997 (Gastland : ZwitserlandGastland : Zwitserland)   1. Gemenebest van Onafhankelijke StatenGemenebest van Onafhankelijke Staten Pasha Grishuk, Evgeni Platov  2. RuslandRusland  Anjelika Krylova, Oleg Ovsiannikov3. CanadaCanada  Shae-Lynn Bourne, Victor Kraatz
1996 (Gastland : CanadaGastland : Canada)   1. Gemenebest van Onafhankelijke StatenGemenebest van Onafhankelijke Staten Pasha Grishuk, Evgeni Platov  2. RuslandRusland  Anjelika Krylova, Oleg Ovsiannikov3. CanadaCanada  Shae-Lynn Bourne, Victor Kraatz
1995 (Gastland : Groot-BrittanniŽGastland : Groot-BrittanniŽ)   1. Gemenebest van Onafhankelijke StatenGemenebest van Onafhankelijke Staten Pasha Grishuk, Evgeni Platov  2. FinlandFinland  Susanna Rahkamo, Petri Kokko3. FrankrijkFrankrijk  Sophie Moniotte, Pascal Lavanchy
1994 (Gastland : JapanGastland : Japan)   1. Gemenebest van Onafhankelijke StatenGemenebest van Onafhankelijke Staten Pasha Grishuk, Evgeni Platov  2. FrankrijkFrankrijk  Sophie Moniotte, Pascal Lavanchy3. FinlandFinland  Susanna Rahkamo, Petri Kokko
1993 (Gastland : TsjechiŽGastland : TsjechiŽ)   1. RuslandRusland Maya Usova, Aleksandr Zhulin  2. Gemenebest van Onafhankelijke StatenGemenebest van Onafhankelijke Staten  Pasha Grishuk, Evgeni Platov3. RuslandRusland  Anjelika Krylova, Vladimir Fedorov
1992 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Marina Klimova, Sergey Ponomarenko  2. RuslandRusland  Maya Usova, Aleksandr Zhulin3. Gemenebest van Onafhankelijke StatenGemenebest van Onafhankelijke Staten  Pasha Grishuk, Evgeni Platov
1991 (Gastland : DuitslandGastland : Duitsland)   1. FrankrijkFrankrijk Isabelle Duchesnay, Paul Duchesnay  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Marina Klimova, Sergey Ponomarenko3. RuslandRusland  Maya Usova, Aleksandr Zhulin
1990 (Gastland : CanadaGastland : Canada)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Marina Klimova, Sergey Ponomarenko  2. FrankrijkFrankrijk  Isabelle Duchesnay, Paul Duchesnay3. RuslandRusland  Maya Usova, Aleksandr Zhulin
1989 (Gastland : FrankrijkGastland : Frankrijk)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Marina Klimova, Sergey Ponomarenko  2. RuslandRusland  Maya Usova, Aleksandr Zhulin3. FrankrijkFrankrijk  Isabelle Duchesnay, Paul Duchesnay
1988 (Gastland : HongarijeGastland : Hongarije)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Natalia Bestemianova, Andrei Bukin  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Marina Klimova, Sergey Ponomarenko3. CanadaCanada  Tracy Wilson, Robert Mccall
1987 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Natalia Bestemianova, Andrei Bukin  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Marina Klimova, Sergey Ponomarenko3. CanadaCanada  Tracy Wilson, Robert Mccall
1986 (Gastland : ZwitserlandGastland : Zwitserland)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Natalia Bestemianova, Andrei Bukin  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Marina Klimova, Sergey Ponomarenko3. CanadaCanada  Tracy Wilson, Robert Mccall
1985 (Gastland : JapanGastland : Japan)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Natalia Bestemianova, Andrei Bukin  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Marina Klimova, Sergey Ponomarenko3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Judy Blumberg, Michael Seibert
1984 (Gastland : CanadaGastland : Canada)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Jayne Torvill, Christopher Dean  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Natalia Bestemianova, Andrei Bukin3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Judy Blumberg, Michael Seibert
1983 (Gastland : FinlandGastland : Finland)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Jayne Torvill, Christopher Dean  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Natalia Bestemianova, Andrei Bukin3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Judy Blumberg, Michael Seibert
1982 (Gastland : DenemarkenGastland : Denemarken)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Jayne Torvill, Christopher Dean  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Natalia Bestemianova, Andrei Bukin3. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Irina Moiseyeva, Andrey Minenkov
1981 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Jayne Torvill, Christopher Dean  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Irina Moiseyeva, Andrey Minenkov3. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Natalia Bestemianova, Andrei Bukin
1980 (Gastland : DuitslandGastland : Duitsland)   1. HongarijeHongarije Krisztina RegŲczy, AndrŠs Sallay  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Natalia Linichuk, Gennadi Karponosov3. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Irina Moiseyeva, Andrey Minenkov
1979 (Gastland : OostenrijkGastland : Oostenrijk)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Natalia Linichuk, Gennadi Karponosov  2. HongarijeHongarije  Krisztina RegŲczy, AndrŠs Sallay3. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Irina Moiseyeva, Andrey Minenkov
1978 (Gastland : CanadaGastland : Canada)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Natalia Linichuk, Gennadi Karponosov  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Irina Moiseyeva, Andrey Minenkov3. HongarijeHongarije  Krisztina RegŲczy, AndrŠs Sallay
1977 (Gastland : JapanGastland : Japan)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Irina Moiseyeva, Andrey Minenkov  2. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Janet Thompson, Warren Maxwell3. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Natalia Linichuk, Gennadi Karponosov
1976 (Gastland : ZwedenGastland : Zweden)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Lyudmila Pakhomova, Aleksandr Gorshkov  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Irina Moiseyeva, Andrey Minenkov3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Colleen O'Connor, James Millns
1975 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Irina Moiseyeva, Andrey Minenkov  2. Verenigde StatenVerenigde Staten  Colleen O'Connor, James Millns3. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Hilary Green, Glyn Watts
1974 (Gastland : DuitslandGastland : Duitsland)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Lyudmila Pakhomova, Aleksandr Gorshkov  2. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Hilary Green, Glyn Watts3. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Natalia Linichuk, Gennadi Karponosov
1973 (Gastland : TsjechoslowakijeGastland : Tsjechoslowakije)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Lyudmila Pakhomova, Aleksandr Gorshkov  2. West-DuitslandWest-Duitsland  Angelika Buck, Erich Buck3. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Hilary Green, Glyn Watts
1972 (Gastland : CanadaGastland : Canada)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Lyudmila Pakhomova, Aleksandr Gorshkov  2. West-DuitslandWest-Duitsland  Angelika Buck, Erich Buck3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Judy Schwomeyer, James Sladky
1971 (Gastland : FrankrijkGastland : Frankrijk)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Lyudmila Pakhomova, Aleksandr Gorshkov  2. West-DuitslandWest-Duitsland  Angelika Buck, Erich Buck3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Judy Schwomeyer, James Sladky
1970 (Gastland : JoegoslaviŽGastland : JoegoslaviŽ)   1. Sovjet-UnieSovjet-Unie Lyudmila Pakhomova, Aleksandr Gorshkov  2. Verenigde StatenVerenigde Staten  Judy Schwomeyer, James Sladky3. West-DuitslandWest-Duitsland  Angelika Buck, Erich Buck
1969 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Diane Towler, Bernard Ford  2. Sovjet-UnieSovjet-Unie  Lyudmila Pakhomova, Aleksandr Gorshkov3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Judy Schwomeyer, James Sladky
1968 (Gastland : ZwitserlandGastland : Zwitserland)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Diane Towler, Bernard Ford  2. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Yvonne Suddick, Roger Kennerson3. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Janet Sawbridge, Jon Lane
1967 (Gastland : OostenrijkGastland : Oostenrijk)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Diane Towler, Bernard Ford  2. Verenigde StatenVerenigde Staten  Lorna Dyer, John Carrell3. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Yvonne Suddick, Roger Kennerson
1966 (Gastland : ZwitserlandGastland : Zwitserland)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Diane Towler, Bernard Ford  2. Verenigde StatenVerenigde Staten  Kristin Fortune, Denis Sveum3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Lorna Dyer, John Carrell
1965 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. TsjechoslowakijeTsjechoslowakije Eva RomanovŠ, Pavel Roman  2. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Janet Sawbridge, David Hickinbottom3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Lorna Dyer, John Carrell
1964 (Gastland : DuitslandGastland : Duitsland)   1. TsjechoslowakijeTsjechoslowakije Eva RomanovŠ, Pavel Roman  2. CanadaCanada  Paulette Doan, Kenneth Ormsby3. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Janet Sawbridge, David Hickinbottom
1963 (Gastland : ItaliŽGastland : ItaliŽ)   1. TsjechoslowakijeTsjechoslowakije Eva RomanovŠ, Pavel Roman  2. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Linda Shearman, Michael Phillips3. CanadaCanada  Paulette Doan, Kenneth Ormsby
1962 (Gastland : TsjechoslowakijeGastland : Tsjechoslowakije)   1. TsjechoslowakijeTsjechoslowakije Eva RomanovŠ, Pavel Roman  2. FrankrijkFrankrijk  Christiane Guhel, Jean-Paul Guhel3. CanadaCanada  Virginia Thompson, William Mclachlan
1960 (Gastland : CanadaGastland : Canada)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Doreen Denny, Courtney Jones  2. CanadaCanada  Virginia Thompson, William Mclachlan3. FrankrijkFrankrijk  Christiane Guhel, Jean-Paul Guhel
1959 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Doreen Denny, Courtney Jones  2. Verenigde StatenVerenigde Staten  Andre Jacoby-Anderson, Donald Jacoby3. CanadaCanada  Geraldine Fenton, William Mclachlan
1958 (Gastland : FrankrijkGastland : Frankrijk)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ June Markham, Courtney Jones  2. CanadaCanada  Geraldine Fenton, William Mclachlan3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Andree Anderson, Donald Jacoby
1957 (Gastland : Verenigde StatenGastland : Verenigde Staten)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ June Markham, Courtney Jones  2. CanadaCanada  Geraldine Fenton, William Mclachlan3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Sharon Mckenzie, Bert Wright
1956 (Gastland : DuitslandGastland : Duitsland)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Pamela Weight, Paul Thomas  2. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  June Markham, Courtney Jones3. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Barbara Thompson, Gerard Rigby
1955 (Gastland : OostenrijkGastland : Oostenrijk)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Jean Westwood, Lawrence Demmy  2. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Pamela Weight, Paul Thomas3. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Barbara Radford, Raymond Lockwood
1954 (Gastland : NoorwegenGastland : Noorwegen)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Jean Westwood, Lawrence Demmy  2. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Nesta Davies, Paul Thomas3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Carmel Bodel, Edward Bodel
1953 (Gastland : ZwitserlandGastland : Zwitserland)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Jean Westwood, Lawrence Demmy  2. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Joan Dewhirst, John Slater3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Carol Peters, Daniel Ryan
1952 (Gastland : FrankrijkGastland : Frankrijk)   1. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ Jean Westwood, Lawrence Demmy  2. Groot-BrittanniŽGroot-BrittanniŽ  Joan Dewhirst, John Slater3. Verenigde StatenVerenigde Staten  Carol Peters, Daniel Ryan

Links met betrekking tot dit evenement

  1. Statistieken met betrekking tot dit evenement