Snelschaatsen - Olympische Spelen : Wedstrijdstatistieken

Medaillewinnaars en presentatie van het evenement


Kies de groep evenementen

kies dan het evenement

Statistieken omtrent : Olympische Spelen



Palmares sinds 1923/1924 :

1923/19241.USA Charley Jewtraw (USA)2.NOR Oskar Olsen (NOR)3.NOR Roald Larsen (NOR)
FIN Clas Thunberg (FIN)
1927/19281.NOR Bernt Evensen (NOR)
FIN Clas Thunberg (FIN)
3.FIN Jaakko Friman (FIN)
NOR Roald Larsen (NOR)
USA John O'neil Farrell (USA)
1931/19321.USA Jack Shea (USA)2.NOR Bernt Evensen (NOR)3.CAN Alex Hurd (CAN)
1935/19361.NOR Ivar Ballangrud (NOR)2.NOR Georg Krog (NOR)3.USA Leo Freisinger (USA)
1947/19481.NOR Finn Helgesen (NOR)2.USA Ken Bartholomew (USA)
NOR Thomas Byberg (NOR)
1951/19521.USA Ken Henry (USA)2.USA Don Mcdermott (USA)3.CAN Gordon Audley (CAN)
NOR Arne Johansen (NOR)
1955/19561.URS Yevgeni Grishin (URS)2.URS Rafael Grach (URS)3.NOR Alv Gjestvang (NOR)
1959/19601.URS Yevgeni Grishin (URS)2.USA Bill Disney (USA)3.URS Rafael Grach (URS)
1963/19641.USA Richard Terry Mcdermott (USA)2.NOR Alv Gjestvang (NOR)
URS Yevgeni Grishin (URS)
1967/19681.FRG Erhard Keller (FRG)2.USA Richard Terry Mcdermott (USA)
NOR Magne Thomassen (NOR)
1971/19721.FRG Erhard Keller (FRG)2.SWE Hasse BŲrjes (SWE)3.URS Valeri Muratov (URS)
1975/19761.URS Yevgeni Kulikov (URS)2.URS Valeri Muratov (URS)3.USA Dan Immerfall (USA)
1979/19801.USA Eric Heiden (USA)2.URS Yevgeni Kulikov (URS)3.NED Lieuwe De Boer (NED)
1983/19841.URS Sergey Fokichev (URS)2.JAP Yoshihiro Kitazawa (JAP)3.CAN Gaťtan Boucher (CAN)
1987/19881.GDR Uwe-Jens Mey (GDR)2.NED Jan Ykema (NED)3.JAP Akira Kuroiwa (JAP)
1991/19921.GDR Uwe-Jens Mey (GDR)2.JAP Toshiyuki Kuroiwa (JAP)3.JAP Junichi Inoue (JAP)
1993/19941.RUS Aleksandr Golubyov (RUS)2.RUS Sergey Klevchenya (RUS)3.JAP Manabu Horii (JAP)
1997/19981.JAP Hiroyasu Shimizu (JAP)2.CAN Jeremy Wotherspoon (CAN)3.CAN Kevin Overland (CAN)
2001/20021.USA Casey Fitzrandolph (USA)2.JAP Hiroyasu Shimizu (JAP)3.USA Kip Carpenter (USA)
2005/20061.USA Joey Cheek (USA)2.RUS Dmitry Dorofeyev (RUS)3.KOR Lee Kang-Seok (KOR)
2009/20101.KOR Tae-Bum Mo (KOR)2.JAP Keiichiro Nagashima (JAP)3.JAP Joji Kato (JAP)
2013/20141.NED Michel Mulder (NED)2.NED Jan Smeekens (NED)3.NED Ronald Mulder (NED)3.JAP Keiichiro Nagashima (JAP)

Alle podia sinds 1923/1924 :

WinnaarsTweedeDerde
URS Yevgeni Grishin (URS)210
FRG Erhard Keller (FRG)200
GDR Uwe-Jens Mey (GDR)200
NOR Bernt Evensen (NOR)110
USA Richard Terry Mcdermott (USA)110
URS Yevgeni Kulikov (URS)110
JAP Hiroyasu Shimizu (JAP)110
FIN Clas Thunberg (FIN)101
NOR Finn Helgesen (NOR)100
NOR Ivar Ballangrud (NOR)100
USA Casey Fitzrandolph (USA)100
USA Charley Jewtraw (USA)100
USA Eric Heiden (USA)100
USA Jack Shea (USA)100
USA Joey Cheek (USA)100
USA Ken Henry (USA)100
URS Sergey Fokichev (URS)100
NED Michel Mulder (NED)100
KOR Tae-Bum Mo (KOR)100
RUS Aleksandr Golubyov (RUS)100
NOR Alv Gjestvang (NOR)11
URS Rafael Grach (URS)11
URS Valeri Muratov (URS)11
JAP Keiichiro Nagashima (JAP)11
NOR Georg Krog (NOR)10
NOR Magne Thomassen (NOR)10
NOR Oskar Olsen (NOR)10
NOR Thomas Byberg (NOR)10
USA Bill Disney (USA)10
USA Don Mcdermott (USA)10
USA Ken Bartholomew (USA)10
CAN Jeremy Wotherspoon (CAN)10
JAP Toshiyuki Kuroiwa (JAP)10
JAP Yoshihiro Kitazawa (JAP)10
SWE Hasse BŲrjes (SWE)10
NED Jan Smeekens (NED)10
NED Jan Ykema (NED)10
RUS Dmitry Dorofeyev (RUS)10
RUS Sergey Klevchenya (RUS)10
NOR Roald Larsen (NOR)2
NOR Arne Johansen (NOR)1
USA Dan Immerfall (USA)1
USA John O'neil Farrell (USA)1
USA Kip Carpenter (USA)1
USA Leo Freisinger (USA)1
CAN Alex Hurd (CAN)1
CAN Gaťtan Boucher (CAN)1
CAN Gordon Audley (CAN)1
CAN Kevin Overland (CAN)1
JAP Akira Kuroiwa (JAP)1
JAP Joji Kato (JAP)1
JAP Junichi Inoue (JAP)1
JAP Manabu Horii (JAP)1
NED Lieuwe De Boer (NED)1
NED Ronald Mulder (NED)1
KOR Lee Kang-Seok (KOR)1
FIN Jaakko Friman (FIN)1

Podiumuitslagen sinds 1923/1924 :

WinnaarsTweedeDerde
Verenigde Staten744
Sovjet-Unie442
Noorwegen364
Oost-Duitsland200
West-Duitsland200
Japan145
Nederland122
Rusland120
Finland102
Zuid-Korea101
Canada14
Zweden10